Skip to main content

Ar tavo nuolatinis nerimas trikdo tavo kasdieninį gyvenimą?

Kas pažvelgia į savo vidų- pabunda. C.G. Jungas

Jei jaučiatės įstrigęs gyvenime dėl nuolatinių nerimastingų minčių ar nuolatinio nevaldomo nerimo, aš galiu būti jūsų palydovu savęs pažinimo kelyje. Nerimas, socialinė fobija, panikos priepuoliai ar potrauminio streso sutrikimas gali pasireikšti, kai susiduriate su praradimu, trauma, skyrybomis ar staigiais pokyčiais. Dirbkime kartu, kad išspręstume nemalonias emocijas taip, kad jaustumėmės lengvai ir įgalūs su jomis susidoroti.

Generalizuotas nerimo „sutrikimas”. Nors nerimo jausmas kartas nuo karto yra normalios savijautos būsena, beveik 1 iš 5 suagusiųjų kenčia nuo nerimo sutrikimo. Baimės jausmai, nujaučiant blogiausius įvykius, įtampos, nuotaikų kaitos ir irzlumo jausmas yra nerimo požymiai. Be emocinio išsekimo, nuolatinis nerimas gali paveikti ir fizinę jūsų savijautą, gali užklupti „neramios” širdies sutrikimai, miego trūkumas ar virškinimo sutrikimai. Laimei, generalizuotas nerimo „sutrikimas” yra įveikiamas. Egzistenciniu požiūriu nerimas laikomas pagrindine egzistencijos tema. Grėsmės pojūčiai dažniausiai susiję su fiziniais ir materialiais gyvenimo aspektais. Tyrinėjant giliau,  nerimas susijęs su pamatinių ir palaikančių egzistencijos struktūrų paieškomis. Todėl labai svarbu, kad klientas būtų pasiryžęs terapijos metu atsiverti ir susidurti su skaudžiais išgyvenimais.

Potrauminio streso sutrikimas (PTSS) yra nerimo „sutrikimas”, atsirandantis stebėjus ar išgyvenus traumuojantį, bauginantį įvykį. Simptomais gali būti įkyrūs prisiminimai, košmarai, vengiantis elgesys, nuotaikos ar asmenybės pokyčiai ir generalizuotas nerimas. Asmens, kurio PTSS simptomai sumažėjo, netikėtai gali būti užkluptas žaibiškos panikos atakos, kurią gali iššaukti įprasta gyvenimiška situacija. Žvelgiant iš humanistinės egzistencinės perspektyvos, potrauminio streso sutrikimas gali būti suprantamas kaip „normalus atsakas“ į grėsmingą egzistencinę patirtį. Tokia patirtis gali sutrikdyti mūsų jausmą saugiai, nuosekliai ir prasmingai gyventi pasaulyje. Kaip teigia T. Greeningas „patyrus traumą, mūsų santykis su pačiu egzistencija sutrinka“. Psichoterapija gali padėti jums apdoroti ir integruoti praeities traumuojančius įvykius.
Nerimas, Jurgita Rimkė - Psichoterapija
Apie taveBlogasNerimas ir depresija
2021-06-06

Balansas

Ne savaime vidinės įtampos tampa asmeninių problemų šaltiniu, bet pagal Rollo May formuluotę "asmeninių problemų priežastimi yra teisingo įtampų paskirstymo pažeidimai vidinėje asmenybės struktūroje <...> Asmenybė niekada nebūna statiška. Ji…
Nerimas, Jurgita Rimkė - Psichoterapija
BlogasNerimas ir depresija
2021-04-21

Nerimo paradoksas

Sorenas Kierkegaardas buvo XIX amžiaus danų filosofas, gerai žinomas kaip egzistencializmo tėvas, jis turi labai įdomią nerimo matymo perspektyvą. Kierkegaardas nerimą matė kaip mūsų laisvos valios rezultatą, juk yra siaubinga…
Nerimas, Jurgita Rimkė - Psichoterapija
BlogasNerimas ir depresija
2021-03-02

Prisijaukink nerimą

Žmogaus būties šerdis yra nerimas. Egzistencinė fenomenologinė teorija teigia, kad gyvenime niekada nesijaučiame iki galo užtikrinti, jis visada sunkiai nuspėjamas ir nesaugus. Priešingai, patirtis nuolat pasitinka įvairiausiais iššūkiais- klibina prasmes,…
Nerimas, Jurgita Rimkė - Psichoterapija
BlogasNerimas ir depresija
2021-02-28

Pasirinkimo klausimas

Nesvarbu, ką renkamės, mūsų sprendimas visada lemia nerimą, nes jaučiame, kad lieka daug nepasirinktų galimybių. Tik svajonėse, pasakose ir lėkštuose romanuose galima rinktis taip, kad paskui gyventume "ilgai ir laimingai". …

Rezervuok konsultaciją